پنجمین قهرمانی نواک جوکوویچ در مسترز پاریس

[ad_1]

مرد شماره یک تنیس جهان برای پنجمین بار فاتح مسابقات مسترز پاریس شد.

تنیسفا – نواک جوکوویچ تنیس‌باز صاحب‌نام صرب با غلبه بر دنیس شاپووالوف کانادایی جام قهرمانی رقابت‌های مسترز پاریس را بالای سر برد.

تنیس‌باز صرب در مسابقه نهایی این رقابت‌ها که کمی بیشتر از یک ساعت به طول انجامید موفق شد با ارائه نمایشی کم‌نقص حریف جوان خود را در دو ست متوالی و با نتایج ۶ بر۳ و ۶ بر ۴ مغلوب کند. او با این پیروزی به ۳۴ـمین مسترز خود و یک قدمی رکورد نادال رسید؛ تنیس‌باز اسپانیایی با ۳۵ عنوان رکوردار قهرمانی در مسابقات مسترز است.

این پنجمین عنوان تنیس‌باز صرب در سال ۲۰۱۹ و ۷۷ـمین جام او در مسابقات حرفه‌ای به حساب می‌آید. او پس از مسابقه در مورد حریف جوان خود گفت: «دنیس، تو همین حالا هم بازیکن موفقی هستی ولی مطمئن هستم که بهترین اتفاقات زندگی‌ تو هنوز فرا نرسیده است و روزهای خوبی در پیش خواهی داشت.»

جوکوویچ به رغم این قهرمانی فردا در رده‌بندی جدید صدر جدول را به رقیب دیرین خود رافا نادال واگذار خواهد کرد. با این حال نبرد او و نادال برای اتمام فصل ۲۰۱۹ در رتبه یک هم‌چنان ادامه دارد و تکلیف صدرنشین نهایی امسال در مسابقات فینال تور جهانی که از هفته آینده در لندن آغاز می‌شود مشخص خواهد شد.

[ad_2]

Write a Comment